Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Gastronomilta gastronomille: 2020 Deliverden kesäherkut

8.7.2020 @ 18:00 - 19:30

€20
logo deliverde2

Gastronomit ideoivat yhteistyökuvioita kannatusjäsenien kanssa gastronomilta gastronomille -teemavuoden hengessä.  Suunnittelimme Deliverde Puutarhat Oy:n kanssa gastronomeille sesongin parhaan vihannespakkauksen.

Deliverde on turkulainen perheyritys, joka on tunnettu laadukkaista yrteistään, salaateistaan ja vihanneksistaan. Puutarha on ollut jo usean vuoden ajan suunnannäyttäjä Suomessa ja se on palkittu laatutuottajana. Liisa ja Hannu Lindrothin yritys on osa turkulaisen ravintolakulttuurin kehitystä: intohimoinen ideointi ja kehitystyö yhdessä ravintoloitsijoiden kanssa on monipuolistanut annosten makumaailmoja.

Gastronomeille on tarjolla 20 kpl 20 euron hintaista pakettia. Pakettiin sisältyvät seuraavat tuotteet:

  • Fenkoli
  • Kyssäkaali
  • Hunajanauris
  • Basilika-lime -vinaigrette

Tilaukset gastronomien kotisivujen kautta tai sähköpostilla sihteerille. Saat tilausvahvistuksen yhteydessä maksutiedot (viitenumero 20378). Paketit myydään tilausjärjestyksessä. Jakelu suoritetaan keskiviikkona 8.7. klo 18.00 Töölöntorilla ja klo 18.45 Kolmen sepän patsaalla. Ole hyvä ja ilmoita tilauksen yhteydessä noutopaikka.

Tiedot

Päivämäärä:
8.7.2020
Aika:
18:00 - 19:30
Hinta:
€20
Tapahtumaluokka:

Järjestäjä

Suomen Gastronomien Seura

Tapahtumaan ilmoittaudutaan sähköisen ilmoituslinkin kautta.