Jäsenrekisteri

Päivitetty 30.6.2024
Sukunimi Etunimi Gastronominen erityisosaaminen Yhteystiedot  
Ahjomaa Marja-Liisa Haluan kunnioittaa perinteistä jäsenrekisteriä. Jos haluaa olla seuran jäsen, täytyy myös tunnustaa olevansa seuran jäsen. ml.ahjomaa@gmail.com  
Berg Erkki kirjallisuus erkkiberg.vmc@gmail.com  
Björklund Rainer   rainer.bjorklund@kolumbus.fi  
Bäcklund Kirsti Italialainen keittiö, Ruokamatkojen järjestäminen Italiassa kirsti@shunktanka.fi +358505401219
Dietrich Jaakko   jaakko.dietrich@gmail.com +358405922954
Ekblom Tiina   ekblomt@gmail.com  
Ettala-Ylitalo Ulla-Maija   ulla-maija.ettala-ylitalo@kolumbus.fi +358505484235
Fager-Pintilä Pekka   pekka.fagerpintila@gmail.com  
Floman Erik   erik.floman@erimin.fi  
Floman Minna   minna.floman@erimin.fi  
Forssell Ingegerd   inko.forssell@salnet.fi  
Grön Tarja   tarja.gron@gmail.com  
Haavisto Hanni Ruoanlaiton opettaminen hanni.haavisto@gmail.com  
Halme Henrikki     +358405501080
Hartikainen Mika Koko gastronominen kenttä mika.hartikainen@lahacienda.fi  
Heikkinen Pekka   heikkinenpekka@msn.com  
Heikkinen Vesa V. A. Suomalainen ravintolakulttuuri ja -historia, ravintolasosiologia, ravintolaliiketoiminta vesa.heikkinen@haaga-helia.fi  
Helenius Pekka   pekka.helenius@gmail.com  
Hemmi Antti   antti@ahwine.net  
Hollmen Paula   paula.hollmen@novumcorp.fi  
Honkanen Leena   leena.honkanen@hotmail.com  
Hämeenkorpi Jaakko Kirjallisuus jaskahameenkorpi@gmail.com  
Ingman Lars Tryffelit, viljely ja käyttö sekä merilevät ja niiden käyttö ruuanlaitossa    
Isomeri Karri Neipa oluiden Dipa ja Tipa versiot. Brunello. Ulko puu-uunin käyttö esim. Beef Rendang. karri.isomeri@kolumbus.fi  
Jukkola Miska   jukkola.miska@gmail.com  
Kalliomäki Liisa Aasialaiset keittiöt, erityisesti singaporelainen ja thaimaalainen. liisa.kalliomaki@gmail.com +358400921734
Kiiski Joni Singaporen katukuppilat *Johtokunnan jäsen*
jbkiiski@gmail.com +358407201194
Kinnunen Nina   kinnunin@gmail.com +358407775333
Koppelo Esa   esa.koppelo@osao.fi +358405453321
Korhonen Pekka   samipekkakorhonen@gmail.com  
Koroma Johannes Kokemus ravintolatilaisuuksien järjestelyistä koromjo@gmail.com  
Koskipuro Mimosa ruoan valmistus, cocktailit, reseptiikan teko, tapahtumien ruoka- ja juomapuolen suunnittelu ja toteutus, ravintolatoiminnan johtaminen ja kehittäminen, italialainen keittiö, kala- kasvis- ja vegaaniruoat, trendit info@mimosanaito.fi +358503958001
Kotkavirta Anne Kasvisruoka❤️ anne.kotkavirta@gmail.com  
Kurkio Annina   annina.kurkio@gmail.com  
Kuusela Anni   anni.k.kuusela@gmail.com  
Kuusela Lauri   l.k.pkpky@gmail.com  
Lahtonen Sofia *Johtokunnan jäsen* sofia.lahtonen@gmail.com  
Laine Kyösti   kyosti.laine@gmail.com +358400468105
Leino Timo Ruokamatkailu timo.leino@linneacapital.fi  
Levä Katja   katja.leva@pp.inet.fi  
Loponen Vesa Rôtisseurs-järjestötyö, kilpiravintolat vesa.loponen@contractpro.fi  
Lundell Maria   marialundell1@outlook.com  
Luumi Jaakko   jaakko@luumi.fi  
Malmros Niki Fine dining on suuri intohimo, mutta gastronomia ja jalot juomat kaikissa muodoissaan kiinnostaa eli koluamme yhtälailla kaikki kauppahallit, lähituottajat, street foodit siinä missä kierrämme Michelin-ravintolat, The World 50 best restaurant-ravintoloita ympäri maailmaa sekä klassisen Chaîne des Rôtisseurs-kilven saaneet ravintolat. Kokkaamme, testaamme, viljelemme. Instagramista löydät @kulinaristimalmrosit niki.malmros@allergia.fi  
Meurman Markku   markku.meurman@luukku.com  
Mikkola Maiju   mikkola.maiju@gmail.com  
Müller Ritva   ritva.muller@hotmail.com  
Mäkinen Topias   makinen.topias@gmail.com  
Mölsä Pekka   molsapekka@gmail.com  
Nurmio Pertti Kv ravintolamaailma *Johtokunnan jäsen* pertti.nurmio@investoole.fi  
Palmio Lauri   lauri.palmio@hotmail.com  
Palonen Anna   anna.palonen@gmail.com  
Pankakoski Kyllikki   kyllikki.pankakoski@gmail.com  
Peltola Nina   nina.peltola@korpilampi.fi  
Planting Maria   maria.planting@eahlstrom.fi  
Porvali Stana   stana.porvali@gmail.com  
Puolimatka Rauno   rauno.puolimatka@rausanne.com  
Pynnä Johanna Michelin ravintolat, eritysesti kahden ja kolmen tähden johanna.pynna@gmail.com  
Pänttäjä Pasi @pasipana, OAD Top 100+ Reviewer, yli 80 Michelin 3 tähden ravintolaa pasi.panttaja@fm-iap.fi +358405200350
Ruokonen Eeva   eeva.ruokonen@gmail.com  
Ruokovaara Tero   tellu@tellunkanat.fi  
Sipilä Pirkko Michelin ravintolat   +358445591915
Sirén Sari   sari.siren@winestudio.fi  
Stubin Toni   toni.stubin@gmail.com  
Söderström Kristiina Oma ravintola, ja siihen liittyvät kokemukset kristiina.soderstrom@gmail.com +358400884656
Tanskanen Pia   pia.tanskanen@kolumbus.fi  
Tervahartiala Pekka   tervahartiala.pekka@gmail.com  
Teräs Sirpa   sirpa.teras@gmail.com +358504017951
Varpio Jyrki Kirjallisuus jyrki.varpio@gmail.com  
Vuorenpää Kirsi-Maija   kirsi-maija.vuorenpaa@saunalahti.fi  
Väyrynen Pirkka   vayrynen.pirkka@gmail.com  
Weisell Laura Saariston keittiö, liiketoiminnallinen osaaminen laura.weisell@gmail.com +358442021424
Ylä-Kauttu Mikko Ravintolat Helsinki ja Latinalainen Amerikka mikko.yla-kauttu@nokia.com